BEZPIECZNE WAKACJE 2017

Blisko 400 dzieci bawiło się w WORDzie podczas konkursu „Bezpieczne wakacje”.

W słoneczny  piątek 9 czerwca na placu manewrowym Ośrodka gościli uczniowie z gorzowskich szkół podstawowych: S.P. nr.  4, 11, 14, 15, 17, SSP z ul Kazimierza Wielkiego, S.P. z Wawrowa, S.P. z Sosen, SSP z Trzebiszewa.

Liczebne reprezentacje szkół przyjechały, by wziąć udział w corocznym konkursie z okazji Dnia Dziecka i zbliżających się wakacji. Konkursowe zmagania polegały na  zaliczaniu 16 przygotowanych konkurencji, w których udział nagradzany był   atrakcyjnymi upominkami. W ten sposób każdy uczeń mógł  zapełnić dużych rozmiarów „marketkę”, którą otrzymał przy wejściu na plac manewrowy. Wśród upominków znalazły się piórniki, kolorowanki, artykuły szkolne, breloczki i odblaski. Na uczestników czekały stanowiska, na których odbywało się m.in.: malowanie egzaminacyjnego fiata, jazda po miasteczku ruchu drogowego, poprawne malowanie sygnalizatorów, dopasowanie znaku drogowego do sytuacji na drodze oraz dopasowanie znaku drogowego do znaczenia. Jak zawsze dużym powodzeniem wśród dzieci cieszył się rowerowy tor przeszkód.

Najwięcej radości sprawiły uczniom: jazda gokartem  po ustawionym torze, malowanie farbami samochodów z grubej tektury i oczywiście trzykrotne losowania nagród - przepięknych albumów, atlasów, a także piłek i sportowych toreb. W poprawnym rozwiązaniu testu ze znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze najlepsze okazały się dwuosobowe drużyny z SP nr 4 i SSP w Sosnach.

 

Kupony z pieczątkami (numerami stanowisk)  uwierzytelniały zaliczenie poszczególnych konkurencji, poprawnie wypełnione brały udział w losowaniu nagród.

W  przygotowanie konkursu włączyły się Państwowa Straż Pożarna, Lubuska Policja, Straż Miejska, ratownik medyczny,  Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. oraz uczniowie Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich.

Na śmiałków czekał symulator zderzeń prezentowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, a zgłodniałych gości tradycyjnie częstowaliśmy pysznym, ciepłym daniem.

Edukacyjne spotkanie trwało 3 godziny. Przez ten czas nie opuściła nas promienna pogodna i radosna atmosfera. Życzymy wszystkim,  aby w tak bezpiecznej aurze mijało 10 wakacyjnych tygodni.

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź