Bicie rekordu Guinnessa


Pragniemy Państwa poinformować, iż w poniedziałek 17 października br. na Starym Rynku w Gorzowie Wlkp., w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, została przeprowadzona ogólnopolska akcja bicia rekordu Guinnessa                 w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Już po raz kolejny do inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji, włączył się  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

W akcji wzięły udział zarówno przedszkolaki, uczniowie szkół średnich, jak i przedstawiciele urzędów, prywatnych firm, uczelni wyższych, służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta. Celem przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości społecznej jak ważna jest pomoc przedmedyczna, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia, jak również przełamywania barier z tym związanych.

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź