IV edycja konkursu „10-latek w ruchu drogowym”

12 czerwca br. gorzowski WORD przeprowadził IV edycję konkursu pn. „10-latek w ruchu drogowym”. Konkurs przeprowadzono na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wlkp.

W zmaganiach udział wzięło 9 szkół podstawowych: Szkoły nr 2, 4, 6, 9, 12 i 13 z Gorzowa oraz okolicznych miejscowości: Baczyny Ulimia i Lubiszyna.

Zawodnicy zmagali się w czterech konkurencjach: indywidualnym teście z zasad bezpieczeństwa na drodze, drużynowym sprawdzianie wiedzy z zakresu BRD, udzielaniu pierwszej pomocy oraz umiejętności jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego (miasteczko rowerowe).

Najlepszymi drużynami okazali się uczniowie:

I miejsce - Szkoła Podstawowa z Ulimia

II miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 2 z Gorzowa Wlkp.

III miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 9 z Gorzowa Wlkp.

 

Zwycięzcy otrzymali odblaskowe plecaki i sakwy na rower oraz oświetlenie rowerowe.

Gronu pedagogicznemu szkół dziękujemy za udział, a uczniom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego.
Za pomoc w realizacji konkursu dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Panu Robertowi Sołtysowi - ratownikowi medycznemu.

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź