Lubuski finał Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Lubniewicach

26 maja (sobota) w Lubniewicach odbył się finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Współorganizatorem turnieju był gorzowski WORD. W zmaganiach wzięło 11 drużyn ze szkół podstawowych i 9 drużyn ze szkół gimnazjalnych.

Reprezentacje wyłoniono w drodze eliminacji powiatowych oraz dwóch półfinałów. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach: teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jeździe rowerem zgodnie z przepisami po miasteczku ruchu drogowego, rowerowym torze przeszkód oraz umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

Najlepszymi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 1 z Drezdenka oraz Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku. Gratulujemy. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego w dniach 4-7 czerwca wezmą udział w ogólnopolskim turnieju finałowym, organizowanym w Przelewicach (zachodniopomorskie)

W trakcie turnieju gorzowski WORD wyposażył wszystkich uczestników w odblaski.

Turniej zrealizowano przy współpracy Lubuskiego Kuratorium Oświaty, Polskiego Związku Motorowego, Lubuskiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Organizatorzy dziękują ośrodkom szkolenia kierowców z powiatu sulęcińskiego: „KAMYK”, „EDU-MED”, „ABC”, ”LUZ”, „SYNEJKO” oraz „PERFECT” za współudział w zakupie nagród i upominków dla uczestników turnieju.

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź