Niedziela 1 sierpnia – wspaniała impreza zorganizowana przez Samorząd Województwa Lubuskiego
w ramach obchodów Święta Województwa Lubuskiego.

Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja.

Na zorganizowanym przez nasz Ośrodek stanowisku prezentowane były symulacje sytuacji mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Do dyspozycji były alkogogle – symulator upojenia alkoholowego, gdzie każdy, niezależnie od wieku, mógł doświadczyć w jaki sposób alkohol zaburza postrzeganie, orientację oraz zachowanie równowagi.

Dzięki uprzejmości Ośrodka Szkolenia Kierowców „MIKRUS”, co odważniejsi mogli skorzystać z symulatora dachowania. Taka symulacja, to nie zabawa na karuzeli, a pouczające doświadczenie zapewniające ekstremalne doznania fizyczne, które w połączeniu z cennymi informacjami dotyczącymi zasad bezpiecznego podróżowania, przekazanymi przez Instruktora, pozytywnie wpłyną na zachowanie amatorów podróży samochodem.

Liczne odblaski – stanowiące upominki dla uczestników wspólnej zabawy sprawiły, że nasze stanowisko było mocno widoczne, a dzięki dzieciom malującym pojazdy i znaki drogowe – mocno kolorowe.

Podziękowania dla OSK „MIKRUS” za wystawienie symulatora dachowania i roweru obrazującego zjawisko pamięci mięśniowej oraz Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. za użyczenie przestronnego namiotu.