Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w sobotnie popołudnie 3 lipca br. odwiedzili nasze stanowisko na Placu Katedralnym, które wchodziło w skład mini miasteczka województwa lubuskiego.

Pogoda sprzyjała rodzinnym spacerom i wspólnej zabawie. Najmłodsi, kolorując pojazdy, znaki drogowe, układając puzzle i rozwiązując krzyżówki prezentowali swoją wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze, za co nagradzani byli drobnymi upominkami.
W tym czasie, „śmiałkowie” w symulatorach upojenia alkoholowego próbowali z fasonem pokonać wyznaczony dystans – nie było to łatwe zadanie.

Dzięki uprzejmości Komendy Wojewódzkiej Policji, można było skorzystać z symulatora zderzeń – urządzenia prezentującego odczucia uczestnika kolizji samochodowej. Na stanowisku przygotowanym przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., wykwalifikowany ratownik medyczny prezentował zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad całością imprezy czuwali organizatorzy – przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Dziękując za miło spędzony czas już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce 1 sierpnia 2021 roku, na Placu Katedralnym, w trakcie organizowanego pod patronatem Marszalka Województwa Lubuskiego Pikniku Zdrowia.

Do zobaczenia w pierwszą sierpniową niedzielę!