W urodziny miesiąca, 10 października 2022 r. pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp., funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz ratownik medyczny odwiedzili sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 23 im. Małego Tygryska Pietrka mieszczącego się przy ul. Wróblewskiego w Gorzowie Wlkp. W trakcie spotkania starszaki poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpiecznego podróżowania samochodem. Dzieci dowiedziały się też, jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa rowerzysty ma jego prawidłowy ubiór oraz odpowiednie wyposażenie roweru.

Miłym zaskoczeniem dla prowadzących zajęcia była imponująca wiedza przedszkolaków z zakresu przepisów ruchu drogowego. Dzieci wykazały się też dużą spostrzegawczością i chętnie dzieliły się opowieściami o licznych przypadkach niestosowania się do obowiązujących przepisów, które zauważyły na co dzień u dorosłych.

Uczestnicy spotkania ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz na przejściu bez sygnalizatora.  W ramach „nauki przez zabawę” układali puzzle obrazujące trudne sytuacje na drogach. Dopełnieniem wiedzy były zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pod okiem dyplomowanego ratownika medycznego przedszkolaki „przywracały” czynności życiowe swoim pluszakom.

Serdeczne dziękujemy wszystkim sześciolatkom uczestniczącym w spotkaniu, a także nauczycielom i rodzicom, którzy w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech zainicjowali spotkanie.

Przedszkole nr 23

Przedszkole nr 23

Przedszkole nr 23