Karta rowerowa, to pierwszy dokument uprawniający do prawnego poruszania się po drogach.

Taką możliwość uzyskały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Różankach, które po zdaniu części teoretycznej egzaminu, przystąpiły do części praktycznej, tj. do jazdy na użyczonym i przygotowanym przez nasz Ośrodek torze z wykorzystaniem elementów miasteczka ruchu drogowego.

Egzamin przeprowadzony został przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Imprezy i działania związane z Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego, to nasz priorytet w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

WORD w Gorzowie Wlkp. dla uczestników egzaminu ufundował nagrody, a Pan Dyrektor Jarosław Śliwiński, jako zaproszony gość, dokonał wręczenia upominków, min. kamizelek odblaskowych. Kamizelki odblaskowe, powinny być obowiązkowym elementem wyposażenia rowerzysty, dzięki czemu jesteśmy widoczni na drodze, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo.

Wszystkim uczniom szkoły, którzy potwierdzali umiejętności jazdy na rowerze i wkrótce otrzymają kartę rowerową SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

Warto wspomnieć, iż obecnie karta rowerowa jest niezbędna do jazdy na hulajnodze elektrycznej dla osób w wieku od 10 do 18 roku życia. Alternatywnym rozwiązaniem dla karty rowerowej jest posiadanie uprawnień kat. AM, A1, B1 i T prawa jazdy.

Zapraszamy na egzaminy na prawo jazdy na wskazane kategorie do naszego Ośrodka.