Uczestnicy kursu kwalifikacyjnego dla kandydatów na egzaminatorów 05 marca 2022 roku, na płytach poślizgowych w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Tomaszowie k. Żagania, realizowali zajęcia z techniki i taktyki jazdy.

Prowokowanie ekstremalnych sytuacji drogowych oraz podejmowane próby panowania nad pojazdem budziły ogromne emocje. Okazało się, że wobec braku doświadczenia wiedza teoretyczna, to trochę za mało aby wyprowadzić pojazd z opresji. W warunkach ekstremalnych, kiedy nie mamy pojęcia czego możemy się spodziewać, działamy instynktownie. Dopiero kilkukrotne wykonanie tego samego zadania pozwala na orientację w zależności od zachowania pojazdu i od czynności wykonywanych przez kierowcę. Każdy kolejny przejazd oswaja kierowcę z sytuacją i pozwala na przemyślane działania.

Słowa podziękowania kierujemy pod adresem instruktorów techniki jazdy z Tomaszowa, których pasja i zaangażowanie sprawiły, że obowiązkowe zajęcia okazały się wspaniałą przygodą.

I TY KIEROWCO sprawdź, czy jesteś tak dobry jak myślisz, czy tylko myślisz, że jesteś dobry. ODTJ w Tomaszowie czeka również na Ciebie.